Afscheid neusberen en Dobey
28 januari 2025
Op vrijdag 24 januari hebben we afscheid moeten nemen van onze laatste neusbeer en Nubische geit Dobey.
Dobey was een lieve geit die al een jaar met haar gezondheid kwakkelde. Ondanks de goede zorgen knapte ze niet meer op. De laatste week ging haar gezondheid heel hard achteruit en hebben we daarom besloten om afscheid van haar te nemen.
De neusberen zijn als gezin 12 jaar geleden naar het Kasteelpark verhuisd vanuit Natuurhulpcentrum Opglabbeek. Ze waren destijds in beslag genomen bij een particulier. Het Kasteelpark heeft ze een nieuw thuis geboden en daar hebben ze volop van genoten. Neusberen worden gemiddeld 10 jaar oud. Onze groep was dus hoogbejaard en afgelopen jaar moesten we regelmatig afscheid van eentje nemen omdat ze stierven door ouderdom. Nu is ook de laatste neusbeer gestorven.
Het verblijf is nu tijdelijk leeg. We zijn nu vergunningen aan het regelen voor een nieuwe diersoort, maar dat kan nog wel een aantal maanden duren.